سنگ طبیعی

سنگ طبیعی

رویه کابینت سنگ طبیعی یکی از انواع صفحه کابینت موجود در بازار است که بسیار پرطرفدار و شیک می باشد. در گذشته به دلیل سختی برش و تهیه کانترهای سنگی، همواره از چوب و فلزات طبیعی به عنوان پیشخوان در آشپزخانه استفاده می شد. اما باید این را هم در نظر بگیریم که سنگ طبیعی از گذشته تاکنون در کنار چوب طبیعی میهمان آشپزخانه های ما بوده و تقریباً رقیبی ندارد. امروزه با تنوع بالای مواد و وجود مواد مصنوعی شبیه به سنگ طبیعی مانند کوارتز شرکتی، سرامیک های مختلف برای رویه کابینت، ام دی اف، SPL و مارمونایت، نقش سنگ طبیعی ضعیف تر شده و به مقداری تغییر یافته است.

سنگ طبیعی مناسب رویه کابینت

برای انتخاب یک رویه کابینت کاربردی و مناسب برای آشپزخانه باید به یکسری موارد توجه کرد، مثلاً سنگی که می خواهید به عنوان رویه کابینت در آشپزخانه خود استفاده کنید باید در برابر انواع مواد شوینده و مواد شوینده مقاوم باشد. اسیدهای موجود در آشپزخانه (آب لیمو، سرکه، آب و غیره)، در برابر سایش ناشی از کشش اجسام، خط و خش، ضربه ناگهانی به سطح کابینت و جذب رطوبت مقاوم باشند. سنگ رویه کابینت مناسب نباید روی سطح خود ایرادی داشته باشد و سطحی کاملا غیر قابل نفوذ داشته باشد، چه این سطح صاف و صیقلی در سنگ های طبیعی باشد و چه برجسته و چرمی، تنها نکته مهم در این قسمت نفوذ است. اجتناب ناپذیر آن جلوگیری از رشد باکتری ها و ایجاد بیماری در افرادی است که از این کابینت سنگی در آشپزخانه خود استفاده می کنند. سطوح سنگ طبیعی باید به راحتی تمیز شوند و به مرور زمان بافت و کیفیت اولیه خود را از دست ندهند.

مزایای سنگ طبیعی به شرح زیر می باشد:

یکپارچه بودن کل سطوح

قابلیت خم پذیری و انعطاف پذیری

ظاهر زیبا و طرح های متنوع

قیمت مناسب تر در مقایسه با نمونه های خارجی

تنوع رنگ بندی

مقاله ها

صفحه کابینت ضد آب

بهترین صفحه کابینت ضد آب برای آشپزخانه صفحه کابینت‌ها به مراتب بیشتر از هر بخش دیگری در آشپزخانه به تماس با شوینده‌های روزمره، رطوبت، دود،