بهترین متریال برای سایز های بزرگ در کانتر آشپزخانه

بهترین متریال برای سایز های بزرگ در کانتر آشپزخانه، متریالی است که رگه دار است و بلاک بزرگی دارد. متریال رگه دار امروزه سلیقه و نیاز مشتریان است متریال هایی است که دارای بلاک بزرگتری هستند، طرفدارن زیادی دارند. آیا سنگ طبیعی برای کانتر آشپزخانه مناسب است؟ اگر بخواهیم در مورد سنگ طبیعی بحث کنیم؛ بلاک هایی که سایز بزرگتری دارند و از لحاظ سلامت و کیفیت سنگ مرغوب تر هستند، بیشتر استفاده می شوند.
سنگ مصنوعی برای ابعاد بزرگ کانتر آشپزخانه: و در بحث سنگ مصنوعی؛ هر چقدر ابعاد شیتی که تولید می شود بزرگتر باشد، مسلماً پرتی کمتری دارد و در جاهای مختلف بدون خط درز می‌توان آن را کار کرد. سنگ های مصنوعی انواع مختلفی دارند که از هرکدام از این متریال ها می توان به عنوان کانتر آشپزخانه استفاده کرد.

انواع سنگ مصنوعی برای صفحه کابینت و کانتر آشپزخانه:

  • کورین:

در کورین ها، اکثر کورین ها روی سایز جهانی ۷۶*۳.۶۰ تولید می شوند و برای اجرا به عنوان کانتر آشپزخانه مناسب نمی باشند.

  • کوارتز:

روی متریال های دیگر از جمله کوارتز و سنگ طبیعی، بزرگترین عرضی که می‌توانیم داشته باشیم حدوداً ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر است و بزرگتر از آن معمولاً وجود ندارد یا اگر داشته باشد، با توجه به کیفیت خوب متریال، هزینه ی بسیار بالایی خواهد داشت.

  • مارمونایت:

ما متریالی داریم به نام مارمونایت، که در عرض ۱۰۰ و ۱۳۰ تولید می شود و عرض ۷۶ نیز دارد. مارمونایت در این ابعاد برای اجرا به عنوان کانتر آشپزخانه مناسب است.

  • اس پی ال:

بجز مارمونایت محصولی داریم به نام SPL که از نظر ابعاد بهترین سایز را برای اجرا به عنوان کانتر آشپزخانه دارد. با عرض 1.40 و طول 4.20 . مزیتی که SPL دارد این است که ما می‌توانیم ، آن را به طول 8 متر در آشپزخانه کار کنیم و عرض آن هم مناسب جزیره و هم مناسب صفحه کابینت است. زیرا تا عرض 130 تا 140 میتواند بزرگترین جزیره های آشپزخانه را پوشش دهد، و اگر بخواهیم در عرض 60 یا 65 سانتی‌متر کار شود، به دلیل اینکه دارای 2 عرض است، می توان آن را با 8 متر طول کار کرد و برای قسمت کانتر آشپزخانه مناسب است.

خط درز در اجرا:

بحث دیگری که در متریال مناسب برای آشپزخانه داریم، معمولاً بحث خط درز است، که برای افراد مهم است که این خط درز پنهان باشد و قابل مشاهده نباشد. بجز کورین که قابلیت پنهان کردن خط درز را دارد(به دلیل داشتن قابلیت ساب و پولیش خوری) باقی متریال ها این ویژگی را ندارند و نمی توان این خط درز را در متریال های مارمونایت و کوارتز و اس پی ال پنهان کرد. بنابراین خیلی مهم است که بتوانیم یک فضای یکپارچه یا حداقل خط درز بسیار محدود به مشتری تحویل بدهیم، که هرچقدر سایز بزرگتر باشد این هدف که اجرا بدون درز باشد، قابل دسترس تر است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازدهی 5 / 5. 1